Muzyka u Dietla

12 marca 2017 (niedziela), godz. 11:00
Muzyka u Dietla – Edycja RE-FORMACYJNA
Kościół Ewangelicko-Augsburski św. Jana, ul. Żeromskiego 1, Sosnowiec
Organizator: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sosnowcu

Zapraszamy wszystkich 12 marca o godz. 11:00 na koncert muzyki organowej, który otworzy tegoroczny sezon muzycznych wrażeń w Sosnowcu w ramach Muzyki u Dietla.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu, (Niedzielę Reminiscere), 12 marca, przed naszym nabożeństwem (które zaczyna się o 11:30), odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów Muzyki u Dietla – edycji Reformacyjnej. Będzie to jeden z trzech minikoncertów – Poranków Muzycznych u Dietla. Te krótkie (30-minutowe) koncerty organowe (lub z wykorzystaniem także innych instrumentów) nie tylko pozwolą odtworzyć klimat dawnych lat oraz dadzą możliwość obcowania z muzyką klasyczną na najwyższym poziomie, ale też z pewnością zapewnią wiele muzycznych i duchowych wrażeń. Poranki Muzyczne zaczynać się będą zawsze o 11:00, czyli pół godziny przed nabożeństwem.

Tym razem czeka nas muzyczna uczta w wykonaniu Pana Zdzisława Smucerowicza, organisty, prawdziwego wirtuoza tego instrumentu. Pan Smucerowicz zaprezentuje nam pasyjną muzykę organową (w tym m.in. utwory najbardziej płodnego kompozytora, ewangelika J.S. Bacha).

Jeżeli ktoś waha się i nie wie, czy warto posłuchać organów w wykonaniu Zdzisława Smucerowicza, prawdopodobnie ten krótki film (także z naszego kościoła) – rozwieje jego wątpliwości.

Warto przyjść na nasz koncert także po to, by usłyszeć jak brzmi nasz instrument organowy. Nasze 7-głosowe organy firmy Schlag & Söhne są prawdziwą dumą naszego kościoła. Oryginalny instrument z 1886 r. jest jednym z najstarszych w Sosnowcu. Mimo, że mały i niepozorny pokazuje podczas koncertów jak wielka drzemie w nim moc.

Wstęp wolny dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy.